Logo
Niqua2 miesiące temu
Hobby, czas wolny

Jakie macie hobby

Co pozwala Wam się wyciszyć albo złapać wiatr w żagle? Szukam inspiracji na coś, co zajmie moje myśli i odciągnie od liczenia uderzeń gorąca.

16
Aby uczestniczyć w dyskusji, musisz być zalogowana
Załóż konto
Liniana2 miesiące temu

ja zaczęłam malować :-). Zaczęło się od tego że przeprowadziłam się do mieszkania w którym była pusta ściana w salonie z dodatkowym punktowym oświetleniem, idealna na obraz. Nie mogłam znaleźć nic fajnego i pasującego rozmiarem i oczywiście w niskim budżecie , dlatego ściana długo była pusta. Aż pewnego roku moi znajomi na urodziny kupili mi płótno, sztalugę i farby olejne .... No i nie było wyjścia.. Namalowałam najpierw dla siebie spodobało się koledze , namalowałam drugi jemu a potem malowałam obrazy na prezenty dla znajomych.., teraz ma więcej "zleceń" niż dostępnego czasu

VeronikaW2 miesiące temu

Ja chodzę na jogę i pilates - takie grupowe zajęcia w osiedlowym fitness klubie . Zachęciła mnie koleżanka i było to dla mnie odkrycie !!! To naprawdę spokojne i nietrudne ćwiczenia dzięki którym możemy zadbać o ciało ale jednocześnie także o układ nerwowy. W trakcie ćwiczeń wzmacniane są mięśnie głębokie które poprawiają elastyczność i stabilność, dzięki czemu zmniejszają minn bóle pleców . Dodatkowo wycisza się organizm, co pomaga przy stresie, problemach ze snem i wahaniach nastroju. No i wychodzimy z domu , teraz już pilnuję , każdy wtorek i czwartek wychodzę na jogę i pilates.

SoniaS2 miesiące temu

ja też mam z tym problem - człowiek się zatracił w pracy zawodowej małżeństwie, macierzyństwie i prowadzeniu domu, że wydaje się że jedyne hobby to tak naprawdę pranie , prasowanie , gotowanie , sprzątanie itd .... czy też takie macie poczucie że robienie coś tylko i wyłącznie dla siebie ( jakiegoś hobby) to jest nie na miejscu bo przecież dom dzieci i mąż będą zaniedbane ?????

Aandzelika2 miesiące temu

mnie kompletnie wycisza układanie puzli - kiedyś układałam z dziećmi jak były małe ale teraz wróciłam do tego i układam już sama oczywiście bardziej skomplikowane - obecnie układam 9000 elementów :-)

Elzbietka2 miesiące temu

Ja medytuję

SoniaS2 miesiące temu

a jakie medytacje robisz?

Stanislawa712 miesiące temu

polecam jakieś robótki ręczne - staromodnie to zabrzmi ale ja robię na drutach . Teraz znowu modne są takie ręcznie wykonane szaliki czy swetry , a naprawdę można zapomnieć o bożym świecie i kompletnie się wyłączyć szczególnie jak trzeba zrobić coś bardziej skomplikowanego ...

Salomea2 miesiące temu

Nie jest to może fascynujące hobby ale nauczyłam się trochę szyć. Kupiłam sobie kiedyś spontanicznie w Lidlu maszynę do szycia, bo głównie chciałam skracać spodnie syna czy zwężać moje spódnice. Teraz już robię większe przeróbki , dzięki temu ubrania odzyskują "drugie życie" . Szyję też poszewki na poduszki , firanki , serwetki i inne dekoracje. Naprawdę to odpręża - polecam !

Principessa2 miesiące temu

Ja uwielbiam spacery - jak tylko mogę to po prostu wychodzę z domu , nawet na 20 - 30 min, najlepiej do parku , do lasu- na szczęście mam blisko niewielki las i pola wiec tam idę. Wracam odprężona psychicznie a przy okazji robię trochę kroków. Wieczorami , jak jest ciemno albo jak nie mogę wyjść z domu to staram się czytać , ale musi to być coś "wciągającego" . Jakiś romans lub kryminał :-)

MenoAdminka ADMIN2 miesiące temu

Ja lubię oglądać programy popularnonaukowe, a moją absolutną ulubioną serią są "Pułapki umysłu". Uwielbiam te momenty, kiedy pokazują, jak mózg nas totalnie oszukuje – wtedy naprawdę wciągam się i zapominam o bożym świecie.