Logo

Principessa

Na MenoPedii od: marzec 2026

Ostatnie napisane odpowiedzi

    Principessa2 miesiące temu

    Ja sobie nie wyobrażam żeby moja córka poszła już w świat , ma 19 lat ale to takie dziecko jeszcze .....

    Principessa2 miesiące temu

    Ja robię sobie takie "koktajle ferytynowe" , bardzo dobre, poniżej składniki ( nie musi być dokładnie taka waga, ja raczej trzymam się proporcji : - siemię lniane 10 g - kiwi 80 g - szpinak 30g - pestki dyni 15g - natka pietruszki 5 g - pomarańcza 170 g Siemię lniane w całości ( nie zmielone) zalewamy ciepłą wodą - wytwarza się naturalny śluz który wspiera barierę jelitową i również poprawia warunki wchłaniania Dodatkowo dostarcza kwasów omega 3. Na razie go testuje, ale podobna ma działać właśnie taki zestaw bo witamina C z kiwi i pomarańczy zwiększa przyswajalność żelaza , do tego jest wsparcie jelit.

    Principessa2 miesiące temu

    Ja uwielbiam spacery - jak tylko mogę to po prostu wychodzę z domu , nawet na 20 - 30 min, najlepiej do parku , do lasu- na szczęście mam blisko niewielki las i pola wiec tam idę. Wracam odprężona psychicznie a przy okazji robię trochę kroków. Wieczorami , jak jest ciemno albo jak nie mogę wyjść z domu to staram się czytać , ale musi to być coś "wciągającego" . Jakiś romans lub kryminał :-)

    Principessa2 miesiące temu

    Przykre jest też to że menopauza to proces fizjologiczny i dotyczy wszystkich kobiet ...(!) a słowo menopauza jest jakby zakazane , to znaczy ze nie można tak po prostu powiedzieć że " "źle się czuję bo jestem w okresie menopauzalnym" bo każdy facet popatrzy jak wariatkę ...

    Principessa2 miesiące temu

    Ja nie biorę ale dwie moje przyjaciółki rozpoczęły tą terapie jakieś 3 lata temu i nie słyszałam żeby miały jakieś skutki uboczne - raczej widzę same pozytywy, a na pewno lepiej się czują niż bez tego