VeronikaW
Ostatnie stworzone wątki
- Brak wątków
Ostatnie napisane odpowiedzi
Ja mam to samo - 54 lata , przed menopauzą i przytyłam 5 kg w zaledwie rok . No nic, robi się coraz cieplej więc postanowiłam więcej się ruszać, lubię rower więc właśnie w zeszłą sobotę zrobiłam pierwszy przejazd w tym sezonie, zamierzam używać roweru zamiast samochodu, wczoraj pojechałam do spożywczego po drobne zakupy :-)
można brać żelazo w suplementach miesiącami i nadal nie widzieć efektów bo wynika to z tego że organizm nie potrafi go wykorzystać - problem zaczyna się od trawienia . Jeżeli stężenie kwasu solnego w żołądku jest za niskie to żelazo nie jest właściwie przygotowane do wchłaniania , następnie jeżeli w jelitach stan błony śluzowej nie jest odpowiedni to jego wchłanianie będzie ograniczone. Trzeba zadbać też o przewód pokarmowy !
Ja nie wiem jak wytłumaczyć co się dzieje . Od 6 tygodni przyklejam plastry systen conti. Bardzo liczyłam na poprawę i chyba się zawiodłam. Ostatnio co drugi dzień jestem płaczliwa, wybudzam się w nocy, męczą mnie nocne poty na zmianę z zimnem, czuję niepokój. Nie wiem czy te plastry na mnie nie działają? Czyżby te hormony tak skakały? Jestem wykończona, bo liczyłam na poprawę....
Ja chodzę na jogę i pilates - takie grupowe zajęcia w osiedlowym fitness klubie . Zachęciła mnie koleżanka i było to dla mnie odkrycie !!! To naprawdę spokojne i nietrudne ćwiczenia dzięki którym możemy zadbać o ciało ale jednocześnie także o układ nerwowy. W trakcie ćwiczeń wzmacniane są mięśnie głębokie które poprawiają elastyczność i stabilność, dzięki czemu zmniejszają minn bóle pleców . Dodatkowo wycisza się organizm, co pomaga przy stresie, problemach ze snem i wahaniach nastroju. No i wychodzimy z domu , teraz już pilnuję , każdy wtorek i czwartek wychodzę na jogę i pilates.
Ja jestem przed menopauzą i też powoli odczuwam problemy z pamięcią i koncentracją . Przynajmniej wiem dlaczego to się dzieje i co może mnie jeszcze spotkać ...