Logo
Iwona3 miesiące temu
Sylwetka i uroda

Łysienie ,wypadanie włosów, – ratunku!

Moja szczotka jest codziennie pełna włosów, do tego Zauważyłam że łysieję na środku głowy - Czy to przez spadek estrogenów? Nie wiem co robić żeby to powstrzymać , na razie piję herbatkę z pokrzywy ale to chyba za mało .. Podczas czesania szczotka jest pełna włosów :-( Czy stosowałyście jakieś wcierki , odżywki do skóry włosów które pomogły ? Czy może suplementy? Będę wdzięczna za pomoc.

8
Aby uczestniczyć w dyskusji, musisz być zalogowana
Załóż konto
Ada3 miesiące temu

u mnie na głowie, zwłaszcza na czubku też coraz mniej się dzieje, za to na brodzie pełen wysyp, też tak macie?

Principessa3 miesiące temu

Mnie też wypada włosów zdecydowanie więcej niż kiedyś , bardzo to widać jak zrobię kucyka czy warkocza że taki "lichy" niestety ... Natomiast znajoma która interesuje się naturalnym zdrowiem , poleciła mi że zimno dobrze działa na skórę głowy i na cebulki włosowe : czyli jeżeli myjesz głowę ciepłą wodą to na koniec ostatnie płukanie zrób zimną wiodą, nawet jak najzimniejszą , opłukuj zarówno skórę głowy - poprawia to krążenie krwi w skórze głowy, co może wspomaga odżywienie cebulek - jak i całe włosy , bo to z kolei zmyka łuski i włosy są gładsze. Ja zaczęłam to stosować , zobaczymy ...

Salomea3 miesiące temu

Ja stosuje wcierkę do skóry głowy Jantar z bursztynem . Trudno powiedzieć czy jest to oszałamiający efekt , ale mam wrażenie że mam trochę gęściejsze włosy u nasady i mniej wypadają . Liche są na końcach ale to wiadomo że muszą po prostu odrosnąć te "nowe włosy" .

Niqua3 miesiące temu

A farbujesz czy masz naturalne? Bo farby też mocno osłabiają włosy.

MenoAdminka ADMIN3 miesiące temu

To, co opisujesz, to bardzo częsty objaw u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Twoje podejrzenia co do estrogenów są bardzo trafne. Gdy ich poziom spada, a proporcje hormonów się zmieniają, mieszki włosowe stają się słabsze, a włosy mogą szybciej przechodzić w fazę wypadania. Często widać to właśnie jako prześwity na czubku głowy. Pokrzywa jest super jako wsparcie, ale przy zmianach hormonalnych sama herbatka to faktycznie może być za mało. Mnie osobiście ominął ten problem, ale pewnie są kobiety, które się podzielą swoimi doświadczeniami. Zajrzyj koniecznie do artykułu: "Jakie są objawy menopauzy" tam znajdziesz parę cennych wskazówek Z tego co wiem planowany jest oddzielny artykuł poświęcony temu zagadnieniu.

Iwona3 miesiące temu

Dziękuję za sugestie :-)