Ada
Ostatnie stworzone wątki
czy jak jest zakazana HTZ przy zakrzepicy to można fitohormony?
Czy przy zakazie stosowania HTZ z powodu wysokiego ryzyka zakrzepicy można bezpiecznie przyjmować fitohormony, takie jak soja czy koniczyna czerwona?
Więcej...Nadmierna potliwość w perimenopauzie – jak Wy sobie z tym radzicie?
Cześć Dziewczyny, Piszę, bo już naprawdę nie mogę… Od kilku miesięcy walczę z potworna nadmierną potliwością. Nie chodzi nawet o klasyczne uderzenia gorąca (te też mam), tylko o to, że pocę się praktycznie cały czas. Rano wychodzę z domu i już po 10 minutach mam mokre pachy i plecy. Pracuję zdalnie, siedzę przy biurku i nagle czuję, że bluzka jest cała mokra pod pachami i na plecach. Wieczorem zdejmuję stanik i jest po prostu mokry. Nocą też budzę się z mokrą poduszką i piżamą, nawet jak w pokoju nie jest gorąco. Czuję się przez to strasznie brudna, niepewna i skrępowana. Boję się normalnie wychodzić do ludzi, bo boję się plam pod pachami. Próbowałam już różnych dezodorantów, antyperspirantów i jakoś mało co pomaga. Dziewczyny, które też macie ten problem z nadmierną potliwością w perimenopauzie lub menopauzie – co Wam realnie pomaga? Jakie antyperspiranty lub inne środki działają u Was najlepiej? Macie jakieś triki na ubrania (materiały, kolory, triki z wkładkami)? A może coś hormonalnego lub suplementy Wam pomogły? Będę wdzięczna za każdą radę, bo powoli tracę nadzieję, że da się z tym normalnie żyć.
Więcej...Co naturalnego na podniesienie żelaza?
Cześć wszystkim. Mam pytanie jak sobie naturalnie podnieść poziom żelaza. Robiłam badanie krwi i wprawdzie nie mam jeszcze anemii, ale hemoglobina przy dolnej granicy, więc przy moich dość obfitych miesiączkach to pewnie tylko kwestia czasu. Co Wam pomogło?
Więcej...Uderzenia gorąca a pora roku
Zauważyłam, że intensywne uderzenia gorąca, które mnie strasznie męczyły latem, w okresie jesienno- zimowym nieco odpuściły i się tak zastanawiam, czy znowu mi dadzą popalić latem, czy po prostu już punkt kulminacyjny minął i będzie tylko lepiej. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Więcej...Uczucie mrówek pod skórą (parestezje)
Mam do Was pytanie o bardzo dziwny objaw. Czy zdarza Wam się czuć mrowienie, drętwienie albo takie dziwne uczucie, jakby pod skórą chodziły Wam mrówki? Najczęściej mam to w dłoniach i stopach, ale czasem też na twarzy. To nie boli, ale jest niesamowicie irytujące i niepokojące. Lekarz neurolog wzruszył ramionami, a ja doczytałam, że to parestezje – kolejny prezent od menopauzy wynikający z wpływu hormonów na układ nerwowy. Czy któraś z Was też się z tym zmaga? Co Wam pomaga? Może magnez, witaminy z grupy B, a może to po prostu mija z czasem? Napiszcie, że nie tylko ja to mam, bo zaczynam myśleć, że mi odbija!
Więcej...Ostatnie napisane odpowiedzi
Cześć, dzięki za info, w takim razie ja też muszę sobie taki zamówić, już nie zdążę przed tym koszmarnym weekendem, który się właśnie zaczął (u nas jest już 22 stopnie a dopiero 7 rano) ale w to lato pewnie to będzie standard, więc i tak się przyda.
O matko Livia nie strasz aż tyle?????? To prawie jak w piekarniku, u mnie dziś pod 30°C dochodzi i zdycham, to przy 40°C to by mnie chyba wywieźli nogami do przodu. A za polecajkę z wentylatorkiem na szyję bardzo dziękuję, nawet nie wiedziałam, że takie cuda są, ale sobie już wygooglałam ;-). Daj znać czy pomaga to i ja zamówię.
Dzięki za wirtualny podmuch i konkretne rady, muszę wypróbować te patenty, bo inaczej padnę...