Najlepsze HTZ?
Jaką HTZ polecacie, co się u Was najlepiej sprawdziło. Ja chyba będę musiała się wreszcie zdecydować, bo już nie daję rady, a mam odpowiedzialną pracę i muszę wrócić do żywych. Jak na razie ledwo egzystuję, a uderzenia gorąca zwłaszcza w trakcie ważnych spotkań biznesowych mnie dyskwalifikują. Mgła mózgowa też mnie dobija, bo zawsze byłam obrotna, sprawcza a teraz jak dziecko w mgle dosłownie. O atrofii pochwy nie wspomnę, bo też mnie dobija a kołatania serca ciągle mnie straszą i oczywiście zdarzają się w najgorszych dla mnie momentach. Mam też strasznie wysuszona skórę i podobno hormonalna terapia może też mi pomóc w tym zakresie. I jeszcze zawroty głowy do tego. Poradźcie proszę co się u Was najlepiej sprawdziło, abym nie błądziła i była przygotowana na dyskusje z ginekologiem.
U mnie za trzecim podejściem trafiłam wkoncu na Bijuva i to był strzał w dziesiątkę
Ja jestem na plastrach systen conti i super się czuję . Wcześniej ciągle mi było gorąco albo bardzo zimno , bolała mnie głowa i byłam nerwowa .
Ja również stosuję spray Lenzetto oraz intrarosę, mam również wkładkę. Natomiast zrobiłam wszystkie badania i jestem pod stałą kontrolą.
A od kiedy stosujesz taki zestaw i jak szybko poczułaś poprawę? I na co Ci pomogło, czy tylko na uderzenia gorąca?
Nie miałam żadnych objawów dokuczliwych, ale po badaniach hormonalnych i stanie moje pochwy pani profesor zaleciła mi HTM. Czuję się bardzo dobrze, wkłądkę mam1,5 roku, intrarosę stosuję od 1,5 roku, a lanzetto od pół roku. Kontrolę mam za parę miesięcy.
Wybór konkretnej terapii zależy od Twoich wyników badań i oczekiwań – ja stosuję nowoczesne plastry typu Systen Conti, a moja znajoma żel z estradiolem (Lenzetto), ale obie mamy do tego włączony naturalny progesteron doustny, bo wciąż mamy macicę. Na dokuczliwą atrofię dostałam dodatkowo Ovestin, co pozwala niemal natychmiast pozbyć się dyskomfortu. Życzę dobrze dobranej terapii HTZ i szybkiego powrotu do formy.
Jeśli szukasz rzetelnej wiedzy „w pigułce”, to koniecznie zajrzyj do naszej MenoBiblioteki – mamy tam cały artykuł o HTZ, który rozkłada wszystko na czynniki pierwsze i pomaga oswoić ten temat przed wizytą u lekarza. Jeśli chodzi o Twoje pytanie to rozważ hormony bioidentyczne, to jest teraz bardzo popularny kierunek, bo ich budowa chemiczna jest identyczna z tymi, które naturalnie wytwarzał nasz organizm, co dla wielu kobiet jest kluczowym argumentem. Ja osobiście nie stosowałam HTZ, więc nie powiem Ci z własnego doświadczenia, jak to jest „po”, ale na naszym forum mamy pewnie dziewczyny, które przez to przeszły i napiszą Ci szczerze, co brały i jak się po tym czuły, bo każda z nas reaguje inaczej. Pamiętaj tylko, że choć nasze rady są od serca, to ostateczne słowo ma lekarz, bo dawka i rodzaj terapii muszą być dobrane idealnie pod Twoje wyniki badań i stan zdrowia. Wspomniałaś też o atrofii – tutaj faktycznie często mówi się o tym, że środki dopochwowe działają najlepiej, bo uderzają prosto w źródło problemu, działając miejscowo i regenerując śluzówkę tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Życzę szybkiego powrotu do dobrego samopoczucia!