Dama
Ostatnie stworzone wątki
Zapominanie słów w menopauzie
Dorwała Was kiedyś ta nagła, kompletna pustka w głowie, kiedy dokładnie wiecie, co chcecie powiedzieć, znacie to słowo od dziecka, macie je dosłownie „na końcu języka”, a z ust i tak nie wychodzi kompletnie nic? Mnie to dopadło wczoraj podczas ważnej rozmowy w pracy i powiem Wam, że poziom frustracji wywaliło mi poza skalę – stałam jak wryta, zacinając się na najprostszym wyrazie, jakby mi ktoś nagle odłączył zasilanie w mózgu. Zastanawiam się, jak to jest u Was, bo z jednej strony człowiek od razu zaczyna sobie wkręcać, że to może zmęczenie, wiek, przebodźcowanie, albo po prostu zbyt wiele spraw na głowie naraz, a z drugiej – czasem to po prostu komiczne, kiedy zamiast „pilota do telewizora” proszę męża o podanie „tego klikającego ustrojstwa do przełączania”. Dajcie znać, czy też miewacie takie zawiechy systemu, jakie są Wasze najbardziej absurdalne językowe wtopy i jak sobie radzicie w takich momentach – obracacie to w żart, czekacie aż samo wskoczy, czy może macie jakieś swoje sprawdzone patenty na szybki reset pamięci?
Więcej...Najlepsze HTZ?
Jaką HTZ polecacie, co się u Was najlepiej sprawdziło. Ja chyba będę musiała się wreszcie zdecydować, bo już nie daję rady, a mam odpowiedzialną pracę i muszę wrócić do żywych. Jak na razie ledwo egzystuję, a uderzenia gorąca zwłaszcza w trakcie ważnych spotkań biznesowych mnie dyskwalifikują. Mgła mózgowa też mnie dobija, bo zawsze byłam obrotna, sprawcza a teraz jak dziecko w mgle dosłownie. O atrofii pochwy nie wspomnę, bo też mnie dobija a kołatania serca ciągle mnie straszą i oczywiście zdarzają się w najgorszych dla mnie momentach. Mam też strasznie wysuszona skórę i podobno hormonalna terapia może też mi pomóc w tym zakresie. I jeszcze zawroty głowy do tego. Poradźcie proszę co się u Was najlepiej sprawdziło, abym nie błądziła i była przygotowana na dyskusje z ginekologiem.
Więcej...Brzuch jak balon, wzdęcia w perimenopauzie
Dziewczyny, czy też tak macie, że brzuch wam tak wydyma. Cokolwiek bym zjadła to mam bańkę z przodu. Do tego okropne wzdęcia, najgorzej jak długo nie mam okresu to wtedy mam wrażenie, że eksploduje. Okropne to jest. Zwykle po tym jak dostanę miesiączkę to trochę odpuszcza.
Więcej...Ataki lęku i paniki znikąd
Nigdy nie byłam lękliwa, a teraz byle wyjście do dużego marketu sprawia, że mam ochotę uciekać. Czy to też sprawka hormonów? Miałyście takie stany niewyjaśnionego niepokoju?
Więcej...Ostatnie napisane odpowiedzi
Witaj na Menoforum! Dokładnie to samo miałam 2 lata temu - piasek w oczach, pieczenie, wszystko mnie drażniło, zwłaszcza przy komputerze. Myślałam, że zwariuję. Najlepsze, co mi pomogło, to krople Thealoz Duo (te z trehalozą i hialuronem). Używam ich 3-4 razy dziennie i ogromna różnica. Już po tygodniu mniej piekło i mniej się męczyłam. Teraz stosuję je regularnie, zwłaszcza w sezonie grzewczym i przy dłuższej pracy przed monitorem. Dodatkowo zaczęłam brać omega-3 w wyższej dawce i też zauważyłam poprawę. Jeśli masz mocno nasilone objawy, to Thealoz Duo naprawdę warto wypróbować. Są bez konserwantów i dobrze się sprawdzają przy menopauzalnej suchości. Trzymaj się ciepło i daj znać, czy coś Ci pomogło!