MagdaB
Ostatnie stworzone wątki
Menopauza i dojrzewanie pod jednym dachem
Cześć dziewczyny. Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami, bo już nie daję rady. Mam w domu combo, czyli moja perimenopauza + dojrzewające dzieci i mało się nie pozabijamy. Nie radzę sobie sama ze sobą, emocje mną targają, a do tego pyskate nastolatki na pokładzie ze swoimi szalejącymi hormonami. Wszelkie rady mile widziane od doświadczonych mam , które mają już ten problem za sobą i przetrwały. Bo ja mam ochotę się dosłownie wyprowadzić, ale oczywiście nie ma takiej opcji....
Więcej...Plamienia przed miesiączką
Hej dziewczyny, muszę się wygadać, bo strasznie się stresuję tym, co się ostatnio dzieje z moim organizmem. Od kilku miesięcy moje cykle to totalne szaleństwo, a teraz jeszcze doszły te uciążliwe plamienia przed każdą miesiączką, przez co kompletnie nie wiem, czy to już ten etap perimenopauzy, czy powinnam się zacząć poważnie martwić. Niby czytam, że hormony w tym czasie szaleją i takie plamienia się zdarzają, ale szczerze mówiąc, każda taka plamka wywołuje u mnie ogromny lęk i niepokój. Czy któraś z Was też tak miała, że zamiast normalnego rozpoczęcia okresu pojawiały się te wcześniejsze plamienia, jak sobie z tym radzicie w codziennym życiu i czy biegłyście z tym od razu do ginekologa, czy spokojnie czekałyście na wizytę kontrolną? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź i wskazówkę, bo czuję się w tym wszystkim trochę zagubiona i potrzebuję wiedzieć, czy to "normalne" w tym wieku, czy powinnam działać szybciej.
Więcej...kołatanie serca i dziwne „przeskoki”
Ale się wczoraj przestraszyłam, jakby serce na chwilę stanęło, potem mocno uderzało. Od razu byłam spocona i przerażona, że coś poważnego się dzieje. Poleciałam dziś do lekarza i zrobili mi w przychodni EKG i wyszło ok, więc to pewnie te słynne kołatania serca. Dobrze, że coś o tym wiedziałam, bo bym chyba zwału ze strachu dostała.
Więcej...Perimenopauza i dziwne pieczenie języka oraz metaliczny posmak w ustach – czy któraś z Was też to ma?
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa i od kilku miesięcy dzieje się ze mną coś, czego zupełnie się nie spodziewałam. Poza klasycznymi uderzeniami gorąca i huśtawką nastrojów, od jakiegoś czasu budzę się z pieczeniem języka, jakby był poparzony, a w ustach pojawia się nieprzyjemny, metaliczny posmak. Czasem jest tak mocno, że nie chce mi się jeść, a kawa smakuje zupełnie inaczej niż kiedyś. Czytałam, że to może być związane z menopauzą, ale mało się o tym mówi. Czuję się przez to trochę odizolowana, bo nikt z bliskich nie rozumie, jak bardzo to uprzykrza życie. Czy któraś z Was przechodziła coś podobnego? Jak sobie z tym radziłyście? Pozdrawiam ciepło
Więcej...Ostatnie napisane odpowiedzi
Nie robiłam, ale też raczej nie mam problemów żołądkowych, więc obstawiam, że to przez te zmiany hormonalne przed menopauzą takie cuda.
Ja zaczęłam pić siemię lniane i wydaje mi się, że jest trochę lepiej, ale pije dopiero od 2 tygodni, więc mam nadzieję że będzie szło w stronę całkowitego pozbycia się tego wrednego problemu. Tylko trzeba je podobno mielić zaraz przed spożyciem, ja do tego używam zwykłego młynka do kawy. Spróbuj może Tobie tez przyniesie ulgę.
Nie da się z Tobą nie zgodzić, tym bardziej podziwiam, że wypuściłaś córki w świat zaraz po maturze!