Logo
RenataB8 dni temu
Menopauza

Wewnętrzne drżenia i niepokój

Czesć dziewczyny, czy macie taki wewnętrzny niepokój, tak mnie nosi od środka, nie widać tego na zewnątrz, ale ja to odczuwam. Zwłaszcza wieczorami mi się to nasila.

5
Aby uczestniczyć w dyskusji, musisz być zalogowana
Załóż konto
Nutika6 dni temu

Ja też tego objawu doświadczyłam. Taki niepokój psychoruchowy. Nie mogłam skupić się na jednej czynnosci i miałam pobudzenie ruchowe. Kręciłam się po domu, rozpoczynając wiele i nie kończąc nic normalnie. I takie jakby oszolomienie w głowie.

Niqua7 dni temu

Cześć. Oj tak, też mnie tal telepało od wewnatrz. Zwłaszcza wieczorami lub w nocy jak się budziłam. Na szczęście przeszło pi menopauzie. Czego i Tobie życzę. 🥰

Witaj! Poczucie wewnętrznego niepokoju, tzw. wewnętrzne drżenie, to objaw, który zgłasza bardzo wiele kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Często towarzyszy mu uczucie napięcia, które nasila się wieczorami, gdy próbujemy się wyciszyć. Nie jesteś w tym sama. Takie stany są często związane z wahaniami hormonalnymi, które wpływają na nasz układ nerwowy. Pamiętaj jednak, że jeśli te odczucia stają się bardzo uciążliwe, warto skonsultować je z lekarzem, aby wykluczyć inne przyczyny, jak np. niedobory witamin czy problemy z tarczycą.