Ile macie objawów menopauzy?
Cześć dziewczyny, właśnie jestem po lekturze artykułu z MenoBiblioteki o tym, że Polki doświadczają średnio 8 objawów menopauzy i tak z ciekawości policzyłam moje i wyszło 12. Czyli zdecydowanie zawyżam statystyki.... A jak to jest u Was, czy jest ktoś kto ma tylko kilka?
Hejka, ja naliczyłam 6, ale jestem pewnie dopiero na początku zmian i wiele jeszcze przede mną, niestety....
Ja jestem już po menopauzie i czuję się już dobrze. Ale przed też zawyżałam statystyki i pewbie też kilkanaście bym naliczyła. Tak więc potwierdzam to co napisała MenoAdminka, że najgorzej jest tuż przed i po menopauzie, a potem już coraz lepiej.
Cześć, pamiętajcie dziewczyny, że ta średnia to tylko statystyka - każda z nas przechodzi tę transformację zupełnie inaczej. Warto mieć na uwadze, że intensywność i liczba objawów są mocno powiązane z etapem, w jakim się aktualnie znajdujecie. Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że najwięcej dolegliwości pojawia się zazwyczaj w okresie późnej perimenopauzy oraz bezpośrednio po ostatniej miesiączce, gdy wahania hormonalne są najbardziej odczuwalne. Dajcie znać, na jakim etapie jesteście, bo to często wyjaśnia, dlaczego tych objawów jest więcej lub mniej! Zachęcam do dyskusji na ten temat!