Wewnętrzne drżenia i niepokój
Czesć dziewczyny, czy macie taki wewnętrzny niepokój, tak mnie nosi od środka, nie widać tego na zewnątrz, ale ja to odczuwam. Zwłaszcza wieczorami mi się to nasila.
Ja też tego objawu doświadczyłam. Taki niepokój psychoruchowy. Nie mogłam skupić się na jednej czynnosci i miałam pobudzenie ruchowe. Kręciłam się po domu, rozpoczynając wiele i nie kończąc nic normalnie. I takie jakby oszolomienie w głowie.
Cześć. Oj tak, też mnie tal telepało od wewnatrz. Zwłaszcza wieczorami lub w nocy jak się budziłam. Na szczęście przeszło pi menopauzie. Czego i Tobie życzę. 🥰
Dzięki, też mam nadzieję, że wreszcie przejdzie, bo mąż patrzy na mnie jak na wariatkę, jak sobie tak miejsca nie mogę znaleźć, zwłaszcza przed zaśnięciem, siadam, wstaje...
Witaj! Poczucie wewnętrznego niepokoju, tzw. wewnętrzne drżenie, to objaw, który zgłasza bardzo wiele kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Często towarzyszy mu uczucie napięcia, które nasila się wieczorami, gdy próbujemy się wyciszyć. Nie jesteś w tym sama. Takie stany są często związane z wahaniami hormonalnymi, które wpływają na nasz układ nerwowy. Pamiętaj jednak, że jeśli te odczucia stają się bardzo uciążliwe, warto skonsultować je z lekarzem, aby wykluczyć inne przyczyny, jak np. niedobory witamin czy problemy z tarczycą.