Logo
Rozalia10 dni temu
Menopauza

Ile macie objawów menopauzy?

Cześć dziewczyny, właśnie jestem po lekturze artykułu z MenoBiblioteki o tym, że Polki doświadczają średnio 8 objawów menopauzy i tak z ciekawości policzyłam moje i wyszło 12. Czyli zdecydowanie zawyżam statystyki.... A jak to jest u Was, czy jest ktoś kto ma tylko kilka?

6
Aby uczestniczyć w dyskusji, musisz być zalogowana
Załóż konto
Marianka10 dni temu

Hejka, ja naliczyłam 6, ale jestem pewnie dopiero na początku zmian i wiele jeszcze przede mną, niestety....

Rozalia9 dni temu

To mogę oddać moje nadmiarowe... :-)

Marianka8 dni temu

Podziękuję ;-)

Niqua10 dni temu

Ja jestem już po menopauzie i czuję się już dobrze. Ale przed też zawyżałam statystyki i pewbie też kilkanaście bym naliczyła. Tak więc potwierdzam to co napisała MenoAdminka, że najgorzej jest tuż przed i po menopauzie, a potem już coraz lepiej.

Cześć, pamiętajcie dziewczyny, że ta średnia to tylko statystyka - każda z nas przechodzi tę transformację zupełnie inaczej. Warto mieć na uwadze, że intensywność i liczba objawów są mocno powiązane z etapem, w jakim się aktualnie znajdujecie. Z doświadczenia i obserwacji wiemy, że najwięcej dolegliwości pojawia się zazwyczaj w okresie późnej perimenopauzy oraz bezpośrednio po ostatniej miesiączce, gdy wahania hormonalne są najbardziej odczuwalne. Dajcie znać, na jakim etapie jesteście, bo to często wyjaśnia, dlaczego tych objawów jest więcej lub mniej! Zachęcam do dyskusji na ten temat!