Menopauza a suchość oczu i problemy ze wzrokiem
Cześć dziewczyny, Jestem tu nowa na forum, mam 47 lat i od kilku miesięcy męczę się z suchością oczu i uczuciem piasku pod powiekami. Pieką, swędzą, szybko się męczą, zwłaszcza przy komputerze. Okulista stwierdził zespół suchego oka i powiedział, że to może być związane z menopauzą. Czy któraś z Was też ma ten problem? Jakie krople lub sposoby Wam pomagają? Zauważyłyście pogorszenie wzroku właśnie w perimenopauzie? Chętnie poczytam Wasze doświadczenia. Pozdrawiam Was
Też to zauważyłam. Mi trochę pomaga przemywanie oczu solą fizjologiczną 1.5%. A wzrok też mi siadł niesamowicie, ale pidobno to też od starości🙁
Witaj na Menoforum! Dokładnie to samo miałam 2 lata temu - piasek w oczach, pieczenie, wszystko mnie drażniło, zwłaszcza przy komputerze. Myślałam, że zwariuję. Najlepsze, co mi pomogło, to krople Thealoz Duo (te z trehalozą i hialuronem). Używam ich 3-4 razy dziennie i ogromna różnica. Już po tygodniu mniej piekło i mniej się męczyłam. Teraz stosuję je regularnie, zwłaszcza w sezonie grzewczym i przy dłuższej pracy przed monitorem. Dodatkowo zaczęłam brać omega-3 w wyższej dawce i też zauważyłam poprawę. Jeśli masz mocno nasilone objawy, to Thealoz Duo naprawdę warto wypróbować. Są bez konserwantów i dobrze się sprawdzają przy menopauzalnej suchości. Trzymaj się ciepło i daj znać, czy coś Ci pomogło!
Witaj w naszym gronie! Bardzo dziękuję, że poruszyłaś ten temat – suchość oczu to rzeczywiście jeden z tych objawów menopauzy, o którym mówi się zdecydowanie za mało. To, co opisujesz (uczucie piasku pod powiekami, pieczenie, szybkie zmęczenie wzroku) jest klasycznym objawem zespołu suchego oka spowodowanego spadkiem estrogenów, które wpływają na jakość filmu łzowego. Wiele dziewczyn ma ten problem i on nasila się właśnie w perimenopauzie. Spróbuj, sobie pomóc poprzez: dobre krople nawilżające bez konserwantów (np. z hialuronem), okłady termiczne, częste mruganie podczas pracy przy komputerze, Jeśli problem jest uciążliwy, warto też sprawdzić tarczycę i poziom witaminy A oraz wdrożyć omega-3. Dziewczyny, zapraszam do dzielenia się swoimi doświadczeniami – co Wam pomogło na suche oczy? Trzymaj się ciepło!