Logo

Magdusia

Na MenoPedii od: maj 2026

Ostatnie napisane odpowiedzi

    Magdusiadzień temu

    Witam was serdecznie , tak jak napisała Nutika,ogromnym plusem terapi jest również w moim przypadku od początku stosowania estradiolu, że nie mam własnie rano jak i również w ciagu dnia, tego zamulenia.Jest więcej energi i ochoty do działania. Od dwóch dni zredukowałam dawkę estrogenu na połowę pompki.Widzę znaczącą poprawę w dzień.Nie jestem już tak nadpobudzona. Kapsułkę Uturogest biorę 2 godziny przed pójściem spać. Noce są trochę spokojniejsze,chodż od 2-3 godziny wybudzam się ale udaje mi się ponownie zasnąć . Byłam dziś u Pani doktor ginekolog. Doradziła mi zrezygnować z porannej dawki Ginokadin .Zamiast tego użyć żelu wieczorem przed snem.Tklwe piersi również są reakcją na hormony. Będę próbować i zdawać wam relacje.Przepraszam że piszę trochę chaotycznie. Dziewczyny jak myślicie?gdzie najlepiej nakładać Ginokadin ?uda czy ręce? Znajoma dostała latem po zastosowaniu żelu na ręce plam od słońca. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuę za wasze wsparcie.

    Magdusia5 dni temu

    Cieszę się ogromnie że trafiłam na ten portal.Gdybym miała tą wiedzę jeszcze dwa miesiące temu,może potrafiłambym przekonać lekarzy że objawy wskazują na perimenopauzę. Serdecznie dziękuję za wasze wsparcie Dam znać co lekarka doradzi. Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia.

    Magdusia5 dni temu

    Dziękuję za odpowiedź . Dawka która mi została zalecona to jedna pompka.Na opakowaniu Gynokadin pisze 0,6 mg/g.W najbliższych dniach skonsultuję moje objawy z lekarką.

    Magdusia5 dni temu

    Witam,moja dawka estrogenu Gynokadin to 0,6 mg jedna pompka.Lekarka powiedziała że mogę stosować nawet dwie pompki. Od roku zauważyłam że coś się dzieje z moim organizmem.W marcu zeszłego roku po raz pierwszy będąc u mamy w Polsce zrobiłam poziom hormonów.Wtedy estrogen wynosił 480pg/ml progesteron 0,35ng/ml.Lekarz tutaj w Niemczech stwierdził ze wyniki są w porządku.Dopiero nieawno zaczełam zagłębiać się w temat perimenopauzy.Powtórzyłam badania estrogen 387 pg/ml ,progesteron 0,11 ng/ml fsh19,70 mlU/ml wraz ze sprawdzeniem wyniku Amh który wskazuje na niską czynność jajników(0,20 ng/ml).Lekarz powiedział że mam przyjść za pół roku.Zgłosiłam się do innego lekarza ginekologa .Lekarka na podstawie nie wyników a objawów zaleciła terapie hormonalną.

    Magdusia22 dni temu

    Ja po raz pierwszy zapytałam lekarkę robiącą mi mamografie jakie badnie jest najbardziej dokładne.(Należę do grupy ryzyka ze wzgldu na nowotwory w rodzinie)lekarka powiedziała że rezonans.Ale u kobiet z piersiami o zbitej tkance wskazane jest bardziej usg niz mamografia.