Logo
MonikaCokoło 9 godzin temu
Menopauza

Szumy uszne i piski w uszach

Dziewczyny, muszę o to zapytać, bo już powoli tracę zmysły. Czy któraś z Was zmaga się z szumami usznymi albo dziwnym piskiem w uszach? U mnie się właśnie zaczęło - raz szumi, raz piszczy, najbardziej wieczorem, jak już kładę się spać i w domu jest zupełna cisza. Na początku myślałam, że to ciśnienie, albo te upały, ale ciśnieniomierz pokazuje, że wszystko jest w normie. Czytałam w menobibliotece o tym, ale jestem ciekawa jak to u was realnie wygląda. Czy głośno czy cicho. Dzięki za każde słowo wsparcia.

2
Aby uczestniczyć w dyskusji, musisz być zalogowana
Załóż konto
Niquaokoło 9 godzin temu

Hej. Ja miałam ale krotko i minęło po menopauzie i raczej nie było to głośno.

MenoAdminka ADMINokoło 9 godzin temu

Witaj! Przede wszystkim spokojnie, nie tracisz zmysłów. Choć rzadko się o tym mówi, szumy i piski w uszach to realny, choć uciążliwy objaw zmian hormonalnych. Dobrze, że wykluczyłaś ciśnienie. Co do natężenia, to nie ma tu reguł, u jednych to może być cichy pisk, u innych głośny szum. Na noc polecam włączyć w tle tzw. biały szum (np. dźwięk deszczu), żeby oszukać mózg i ułatwić zasypianie. Dziewczyny, dajcie znać, jak to wygląda u Was - głośno czy cicho? Pomóżmy koleżance!