Perimenopauza
Mam 42 lat ,3 razy czyszczona .polipy.plastyka pochwy,bo wypadające narządy były i obniżenie.obecnie poty,leki ,brak snu .bóle stawów i kręgosłupa.czy to menopauza
Witaj w naszym gronie! Przede wszystkim ogromnie Ci współczuję, bo Twój organizm przeszedł już naprawdę bardzo dużo - zabiegi czyszczenia, polipy oraz operacja plastyczna przy obniżeniu narządów to ogromne obciążenie, zwłaszcza w wieku 42 lat. Odpowiadając wprost na Twoje pytanie: tak, to jak najbardziej może być perimenopauza. Twój wiek jest absolutnie typowy na pojawienie się pierwszych objawów, a zestaw, który opisujesz jest na liście objawów, którą możesz zobaczyć w naszej MenoBibliotece. A czy zauważyłaś już u siebie jakieś zmiany w miesiączkach (np. skrócone cykle, jakieś nieregularności, bardziej skąpe lub obfite)? Oczywiście, przy takich dolegliwościach nie można też wykluczyć innych przyczyn zdrowotnych, dlatego najlepiej będzie omówić to wszystko z lekarzem ginekologiem lub ginekologiem-endokrynologiem, który spojrzy na Twój organizm kompleksowo.