Logo
Salomea3 miesiące temu
Inne dolegliwości

Bóle barków i ramion

Dziewczyny , mnie z kolei martwi uciążliwy ból ramion i barków , początkowo myślałam że źle śpię , ale to nie mija już ponad rok, na pewno jest to trochę związane ze stresem ale ja dużo stresu miałam wcześniej i nie było takich objawów , dopiero jak byłam tuż przed i zaraz po menopauzie to bóle ramion się bardzo nasiliły - nie mogę unieść rąk do góry. Czy macie coś takiego ?

3
Aby uczestniczyć w dyskusji, musisz być zalogowana
Załóż konto
GabrielaG2 miesiące temu

Ja się też długo męczyłam ale poszłam do fizjoterapeuty. zrobił mi najpierw cykl masaży i zabiegów na barki , ramiona i szyję. Do dało dużą ulgę natychmiastową (rozluźnienie napięcia) ale też pokazał ćwiczenia które mam robić w domu bo powiedział że bez tego się nie uda wyeliminować tych napięć na dłuższą metę . Radzę iść do dobrego fizjo

MenoAdminka ADMIN3 miesiące temu

Przykro mi, wyobrażam sobie, jak bardzo Cię to męczy, bo to już ponad rok. Szczególnie w menopauzie to dość częste. Najprawdopodobniej to zespół mięśniowo-szkieletowy (lub zamrożony bark), który lubi się nasilać właśnie przez zmiany hormonalne. Koniecznie skonsultuj to z lekarzem (ortopeda lub dobry rehabilitant). Rok to już zbyt długo bez właściwej diagnozy. Trzymam kciuki, żeby szybko Ci ulżyło. Daj znać jak poszło po wizycie u lekarza.