Logo

KarolinaS

Na MenoPedii od: kwiecień 2026

Ostatnie napisane odpowiedzi

    KarolinaSokoło 2 miesiące temu

    też tak mam , ale trochę pomogło odstawienie produktów mlecznych , chyba laktoza też może być problemem ....

    KarolinaS2 miesiące temu

    Ja osobiście uważam że jak tylko skończą 18 lat im szybciej wyjdą z domu tym lepiej . Jak mój syn zdawał na studia to już wtedy dałam mu do zrozumienia że powinien wyjechać i studiować poza domem. Tak też się stało , dwa pierwsze lata mieszkał w akademiku, przyjeżdżał czasem na weekendy a teraz na trzecim roku jest już za granicą i już właściwie nie przyjeżdża - zakładam że już sobie radzi sam i o to chodziło !

    KarolinaS2 miesiące temu

    ja też ostatnie miesiączki mam mega krwotoczne.. no cóż po prostu czekam aż to się skończy

    KarolinaS2 miesiące temu

    Ja bardzo (10 kg) przybrałam na wadze tak ok 4-5 lat przed menopauzą. Już sporo zrzuciłam, ale robię to powoli bo odpowiednią dietą a nie ozempikiem jak moje koleżanki - co mega frustruje bo one chudną w oczach!!! Osobiście w pomogło mi po prostu fakt że przestałam jeść rzeczy które mi ultra smakują . Przykładowo zawsze lubiłam mięso z ziemniakami , no i pieczywo - dlatego wmówiłam sobie że ziemniaki są niezdrowe . Prawda jest taka że to jedyne warzywo które jest trujące dla człowieka bez gotowania i do jego produkcji potrzebna jest tona pestycydów które zjadamy. Chleb też wyrzuciłam bo wyczytałam że uprawy pszenicy zlewa się glifosatem - to trujący herbicyd który zapobiega chwastom a który my potem zjadamy i jest rakotwórczy . Zrezygnowałam całkowicie z mięsa i wędlin i zastąpiłam rybą i serami. Tu nie było żadnej teorii , po prostu uwielbiam mięso i wędliny więc najłatwiej było w moim przypadku uciąć tą słabość a dostarczyć białko inaczej ( w mniej smacznej formie...). Ciastka i słodycze wyeliminowałam całkowicie, jedyne słodkie to właściwie owoce i czasem łyżka miodu do herbaty . To tyle , ale widzę różnicę , ubrania są luźniejsze więc działa :-)