Witam.
Mam 53 lata,ostatnie krwawienie było w czerwcu 2025.
Jestem nadal na hormonalnej antykoncepcji,którą biorę bez tygodniowych przerw.
Moja ginekolog po objawach jak nocne uderzenia gorąca, problemy ze snem i dacie ostatniego krwawienia stwierdziła menopauzę,powiedziała ,ze mogę odstawić pigułki.
Panicznie boję się zajścia w ciążę,więc wybłagałam receptę na kolejny rok.
Zrobiłam dodatkowo badania i FSH 84,7 UI/L.Estradiol 6 pq/mL. AMH <0,03 ng/mL.
Z wyników wynika menopauza, tylko nie wiem w jakim stopniu pigułki mogły wynik zafalszowac.
Nie wiem ,czy odstawić pigułki, czy wykupić kolejne .
Dodam ,ze AMH nie było teraz badane a kilka lat temu.
Któraś z Was miała taki dylemat ?
Więcej...